Keď je vaše trávenie trápenie...

 
1. Analyzujeme vaše stravovanie
2. Vypracujeme vám individuálny výživový plán
3. Nastavíme vám správnu výživu a určíme vhodné potraviny

4. Dáme vám praktické rady ohľadom varenia, pečenia a tiež od nás dostanete recepty

 
 
 
 

+ môžeme ísť spolu aj nakupovať - TU


Sme tu pre vás v týchto prípadoch

 
  • Zdravotné ťažkosti po konzumácií potravín (nafukovanie, nevoľnosť, brušný diskomfort, zápcha, hnačka a i.)
  • Potravinové alergie (bielkoviny kravského mlieka, vajcia, pšenica, orechy, strukoviny, ryby a kôrovce a i.)
  • Potravinové intolerancie (lepok – celiakia, laktóza, histamín a i.)
  • Chronické a akútne zápaly gastrointestinálneho traktu (Crohnova choroba, Ulcerózna kolitída, Divertikulitída, SIBO a i.)
  • Nadváha a podvýživa spojená s potravinovými obmedzeniami
  • Iné ochorenia vyžadajúce špeciálnu výživu
Radi zodpovieme vaše otázky TU
 
 

Potravinové alergie a iné chronické ochorenia tráviaceho traktu, nás stále viac nútia byť opatrní pri výbere jedál, pri nakupovaní, alebo stravovaní sa mimo domu. Sme nútení vylúčiť zo stravy suroviny, ktoré majú podstatnú výživovú hodnotu a mali v našej strave dôležité miesto. Často sa stáva, že tak prichádzame o dôležité živiny, bioaktívne látky, minerály, enzýmy, vitamíny a pod. Preto je na mieste porozmýšlať o správnom nastavením diéty, ktorú sme kvôli ochoreniu nútení dodržiavať. Odstránením alergénu zo stravy postupne ozdravujeme svôj organizmus a dodávaním spravných živín naberáme znovu na sile a energii. Ak ste si neistý svojou stravou nechajte si pomôcť a nastavením výživového plánu a konzultáciou vašich ťažkostí. 

 

Čo získate nastavením správnej výživy?

 
 

Viac energie

Doplnenie živín

Odstránenie únavy

Veľa praktických rád

Spoznanie vlastného tela

Navýšenie stresovej odolnosti

Prevencia civilizačných ochorení

Ustálenie optimálnej telesnej váhy

Rýchle recepty zo zdravých surovín

 

Naším spoločným cieľom bude komplexné riešenie príčiny vzniku potravinových intolerancií a alergií a stabilizácia stavu.
 

Na základe typológie metabolizmu, vášho zdravotného stavu, a prípadne potravinových intolerancií a alergií, vypracujeme individuálny výživový plán, v ktorom budú určené vhodné a nevhodné potraviny konkrétne pre vás.  Potraviny vyberáme starostlivo s ohľadom na ich nutričnú hodnotu tak, aby napríklad po vylúčení alergénov, na ktoré máte hypersenzitivitu nedošlo k podvýžive.
Výživový plán je v rozsahu 30-40 strán a obsahuje zhodnotenie vášho stavu, odporúčania na základe fungovania vášho metabolizmu, odporúčané potraviny a recepty. Výživový plán je stanovený presne na váš typ metabolizmu a zdravotný stav, preto sa ním môžete riadiť už nastálo. 

Naším zámerom nie je potláčanie príznakov, obmedzujúca jednostranná diéta ani univerzálne jedálničky
"vhodné pre každého".


Pristupujeme ku každému individuálne preto cenovú ponuku a návrhy najlepších riešení vašich problémov so stravou vypracovávame na požiadanie vyplnením kontaktého formulára. Preto nás v prípade záujmu alebo otázok neváhajte kontaktovať.

Konzultácia - 35 e/hod.